Video izle > ucuk_kacik_27 > Videolar > e-okul öğrenci kayıt yeri öğrenme sorgulama

e-okul öğrenci kayıt yeri öğrenme sorgulama

ucuk_kacik_27  |  51 ay önce Embed :
Kategorisi: Haber - Etiketler: e-okul e okul e okul kayıt yaptırma e-okul kayıt öğrenme
e okul öğrenci kayıt yeri öğrenme sorgulama
e okul sistemi milli eğitim tarafından ailelerin çocuklarını internet üzerinden takip edebilmesi için ouşturulmuştur. Bu sistem sayesinde, veliler öğrenciler hakkında notlarını, devamsızlıklarını rahatça görebiliyorlar. E okul bize okuldan kaçmayı zor hale getirdi arkadaşlar.
E okul 2013 yılına girilirken kuruluşunun 6. yılını kutluyor -gerçi biz öğrenciler için çilenin- fakat hızlıca tüm ülkeye yayıldı. E-okul ile yaşanan bazı sıkıntılardan bahsetmek gerekirsek.
1-IE dışında bir internet tarayıcı ile giriş yapılamıyor.Chrome gibi popüler tarayıcılar kullanılamıyor. 2-Öğrenci nakilleri ve öğretmen atamaları eş zamanlı olarak gerçekleştirilemiyor.
Aslına bakarsanız çok fazla e okulun açığı olmasına rağmen sadece bir kaçından bahsetme fırsatı bulduk ama en yakın zamanda devamını yazacağım.
e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir. Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapmaktadır. e-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (SBS, DPY-B v.b) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur v.b), haftalık ders programı girişleri ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularınagirilmektedir. e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden öğrenci Vatandaşlık Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

Yorumlar (0)

Benzer Videolar
En çok izlenenler